کلاسهای درس

آزمایشگاه ها

آزمایشگاه ها

ساختمان دانشکده

 • دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید.  این داشکده شامل سه گروه مهندسی کامپیوتر،مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی صنایع نیز می باشد.

  پذیرش دانشجو در رشته مهندسی فناوری اطلاعات، در مقطع کارشناسی در سال ۱۳۸۳ ،در رشته مهندسی صنایع در سال ۱۳۹۱ انجام شد.
  درمقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۳۸۹در رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتر ، در سال ۱۳۹۰ در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ودر رشته مهندسی صنایع گرایش مهندسی صنایع، در سال  ۱۳۹۲ در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری ودانشجوی دکترای تخصصی در رشته مهندسی فناوری اطلاعات برای تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور انجام شد. 

  در حال حاضر بیش از ۳۵۰ دانشجو در این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته  مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی صنایع ودر مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

  این دانشکده مجهز به آزمایشگاه های شبکه، سیستم عامل،برنامه نویسی، پایگاه داده ،معماری، پردازش موازی و آزمایشگاه سیستم های چند رسانه ای  می باشد.

  این دانشکده در مسابقات داخلی و خارجی ربوکاپ،جشنواره حرکت، قبولی بیش از ۴۰درصد از دانشجویان این دانشکده در کنکور ارشد در سالهای ۱۳۸۸ تا کنون ،افتخارآفرین بوده است.      

  زمینه های تخصصی :

  مهندسی نرم افزار ،وب معنایی،بهینه سازی مهندسی،تعامل انسان و کامپیوتر،داده کاور،متن کاوی،سیستم های توزیعی،فناوری اطلاعات ،شبکه،سیستم های حمل و نقل،مدیریت فناوری اطلاعات،معماری سازمانی فناوری اطلاعات،هوش تجای،بهینه سازی ترکیباتی،شبیه سازی سیستم های گسسته،برنامه ریزی تولید،مدیریت زنجیره عرضه،تجارت الکترونیک،برنامه ریزی استراتژیک،مدیریت انرژی،سیستم های ساخت و تولید،مهندسی مالی .

  چشم انداز

  دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شیراز مهم ترين نهاد برای تحصيل در رشته مهندسي کامپیوتر و فناوری اطلاعات برای تحقيقات و کارهای عملی در اين رشته خواهد بود.

   این دانشکده دارای هيئت علمی بسيار فعال و متعهد در تدريس، تحقيق و پژوهش، خلق و انتقال دانش و پايه گذار برنامه های تحقيقاتی جديد در شاخه های مختلف خواهد بود.  
  با بکارگيری استعدادها در جهت پيشرفت اهداف از پيش تعيين شده، و در برگرفتن برنامه های هيئت علمی و با پرداختن به زيربنای تحقيقات حمايت کنندهَ استعدادها، برای ارتقاء مهارت ها ، پاسخگوی نيازهای روزمره اجتماع خواهد بود.   

  برنامه های مطالعاتی ، منسجم و شناخته شده ای را در سطح کشور پيشنهاد می کند که مهارت های آموزشی دانشجو را با اهداف و آرمان های حرفه ای اش سازگار می کند.  

  برگزاری دوره های مدیریتی،کارگاه های آموزشی برای شرکتها،ارگان ها و ... پیشنهاد می کند.

    برنامهَ مطالعاتی برای دانشجويان و فارغ التحصيلان در سطح کشور خواهد داشت که باعث منسجم شدن تجربيات جمعی دانشجويان می شود.  

    پيشرفته ترين آزمایشگاه ها و زيرساخت های مهارت را برای بخش های مطالعاتی و تحقيقاتی حفظ و نگهداری می کند.

  ماموریت :

  ماُموريت برنامه این دانشکده، فراهم آوردن يک تجربه مطالعاتی عالی برای دانشجويان است. اين تجربه شامل تاکيد روی آموزش توانايی های تکنيکی، ارتباطی، کار جمعی و دراز مدت است که مهندسين فارغ التحصيل برای موفقيت به آنها نياز دارند؛ چه در محل کار و چه در اجتماع.

   

   

0